PLACE IN THE SUN | Wnętrza domu | W2
domy / Kraśnik 2019
+ rozwiń info o projekcie
- zwiń info o projekcie
W przedstawianej koncepcji aranżacji wnętrz domu postawiliśmy na dużą różnorodność form i materiałów. Życzeniem inwestorów było, aby wnętrza zaskakiwały nietypowymi zestawieniami zróżnicowanych faktur czy elementów wyposażenia.

W salonie mamy układ trzech sof, z których jedna mocno odróżnia się od pozostałych, oraz kompozycję stolików o odmiennych kształtach i kolorach blatów. Dobór poszczególnych elementów, choć niecodzienny, nie jest przypadkowy – wszystko do siebie pasuje i tworzy zgraną całość. Jednocześnie taki zabieg sprawia, że wnętrze staje się niepowtarzalne i zindywidualizowane – wydaje się bardziej autentyczne, ponieważ odzwierciedla gust i pasje mieszkańców.

Podobny eklektyzm widzimy w doborze materiałów. Wyrazisty i elegancki fornir Zebrano Czarne bardzo dobrze komponuje się z beżami i szarościami, które przeważają we wnętrzu, i wygląda ciekawie w zestawieniu ze spiekami  kwarcowymi. Lekkie ażurowe konstrukcje mebli z czarnych metalowych ram i harmonijkowe drzwi szklane nadają wnętrzom lekko industrialny charakter.

Mieszkańcom domu zależało na tym, aby przestrzeń dzienna była miejscem, gdzie liczna rodzina będzie mogła wspólnie wypoczywać – stąd dużo sof i leżanek w salonie oraz przylegającym do niego ogrodzie zimowym. Zaplanowaliśmy też wiele miejsc przeznaczonych do eksponowania sztuki – obrazów i rzeźb kolekcjonowanych przez inwestorów.
PLACE IN THE SUN | Wnętrza domu | W2
2012,