NATURALLY PERFECT | Wnętrze domu
domy / Zielona Góra 2017
+ rozwiń info o projekcie
- zwiń info o projekcie
Strefa dzienna domu jest otwartą przestrzenią, utrzymaną w konsekwentnej kolorystyce i nowoczesnym stylu. Salon, kuchnia i hol pozostają w łączności kompozycyjnej. Ściany w kolorze grafitowym stanowią wyraziste tło dla zabudowy meblowej w odcieniach beżu, bieli i jasnego forniru. Granatowe detale, elementy lustrzane i dekoracyjne oświetlenie dodają wnętrzom charakteru.

Klatka schodowa została kompozycyjnie oddzielona grafitową ramą. Pod schodami znajduje się nowoczesna, funkcjonalna i elegancka zabudowa meblowa. W strefie jadalni lampy nad stołem mają formę białych ram, które nawiązują do kształtu ramy wokół klatki schodowej.

Strefa salonu została wyznaczona trójwymiarowymi fornirowanymi panelami na suficie. Z kolei w kuchni strefę przygotowywania posiłków i gotowania wyznacza grafitowy sufit podwieszany. Nad wyspą kuchenną znajduje się okap zabudowany w nowoczesnej stalowej ramie. Rama ta obejmuje także lampy wiszące, które po włączeniu dadzą ciekawy efekt przeświecania przez szkło.

W projekcie holu duże lustro już na wejściu daje poczucie przestrzeni. Na meblach i drzwiach znajduje się nadrukowana grafika, która nadaje wnętrzu wyrazisty, niepowtarzalny charakter.

Toaleta na parterze nawiązuje do stylu holu i całej strefy dziennej. W projekcie drugiej łazienki zostały zestawione wyszukane beżowe płytki heksagonalne oraz dekoracyjna grafitowa płytka z wzorem.

Sypialnia, garderoba i łazienka przy sypialni stanowią osobny świat w projektowanym domu – jest to zamknięta, oddzielna przestrzeń, zaaranżowana w nieco innym, bardziej dekoracyjnym stylu. W aranżacji sypialni biel została zestawiona ze złotymi detalami i mocnym fioletem. Jest tutaj lekko, ale dekoracyjna mozaika i czarne lampy dodają wnętrzu charakteru. Do sypialni dopasowana jest konsekwentnie garderoba i łazienka. Tutaj także podstawą jest biel, do tego czarne detale w połysku i złote stalowe elementy.
NATURALLY PERFECT | Wnętrze domu
2012,