LIGHT-FILLED SPACE | I | Wnętrza domu
domy / Kraków 2021
+ rozwiń info o projekcie
- zwiń info o projekcie
Zapraszamy do kolejnego wnętrza, które ostatnio mieliśmy przyjemność projektować. Rozpoczynając pracę nad aranżacją tej przestrzeni, inspirowaliśmy się nowoczesną architekturą domu. W elewacji budynek tworzą horyzontalne bryły. We wnętrzu nawiązujemy do tego, działając dużymi płaszczyznami materiałów.

Strefę dzienną zaprojektowaliśmy w jasnych barwach, głównie w bieli, szarościach i beżach. Kontrastowe elementy w kolorze złota, czerni i granatu ożywiają wnętrze. W salonie bryła nad kominkiem gazowym wykończona jest naturalnym kamieniem frezowanym w pasy. Podłużne lampy spadają w nieregularnej kompozycji i łączą piętra, podkreślając dużą otwartą przestrzeń nad salonem, która jest atutem wnętrza domu.

Ściany fornirowane wyznaczają strefę komunikacji. Również tutaj chcieliśmy stworzyć poczucie przestrzeni, lekkości, otwartości. Ażurowe schody wspornikowe i duża ilość przeszkleń pozwalają światłu docierać w głąb domu. Duże powierzchnie luster w holu powiększają optycznie wnętrze i podkreślają reprezentacyjny charakter strefy wejściowej.
LIGHT-FILLED SPACE | I | Wnętrza domu
2012,