ON THE RIGHT TRACK | I | Wnętrza domu
domy / Kraków 2017
+ rozwiń info o projekcie
- zwiń info o projekcie
Oto projekt wnętrz domu, który doskonale pokazuje, jak wiele niesamowitych możliwości daje połączenie bieli i czerni. W aranżacji, którą pokazujemy, te ponadczasowe kolory występują w postaci różnych materiałów i faktur – ale przede wszystkim pięknych wzorów marmuru, który dodaje wnętrzom elegancji.

Kontrastowa kolorystyka, minimalistyczne formy, monolityczne bryły i dynamiczne ale harmonijne kompozycje najlepiej wpisują się w nowoczesną architekturę domu, dlatego też postanowiliśmy działać właśnie w takiej konwencji.

W projekcie salonu uwagę przyciąga niezwykła kompozycja na ścianie – dynamiczny układ płyt z wzorem marmuru i grafitowych luster. Ten element wnętrza, podobnie jak nowoczesna forma schodów z sięgającą sufitu balustradą i wysoka biblioteczka, łączą wizualnie poziomy parteru i piętra, podkreślając atuty wysokiego wnętrza z antresolą. W otwartej przestrzeni nad salonem zawiesiliśmy model szybowca, dzięki któremu wnętrze jest jeszcze bardziej niepowtarzalne i intrygujące.

Dodatek jasnego forniru na ścianach i sufitach oraz akcenty w kolorze beżu i łagodnej szarości ocieplają czarno-białe wnętrze, a tapicerowane meble dają wrażenie wygody i przytulności. W taką aranżację wnętrza świetnie wpisały się pełne dynamizmu obrazy Sławomira Lipnickiego z cyklu „Olimpiada”. Projektowane meble cechuje nowoczesny design – proste bryły, często powieszane na stalowych ramach, są minimalistyczne, ale efektowne i eleganckie.
ON THE RIGHT TRACK | I | Wnętrza domu
2012,