THE FEAST OF THE GODS | I | Wnętrza domu
domy / Tychy 2017
+ rozwiń info o projekcie
- zwiń info o projekcie
Punktem wyjścia dla projektu architektury wnętrz domu było dążenie do uzyskania efektu wyszukanej elegancji w nowoczesnym ujęciu. Powstało wnętrze o kontrastowej kolorystyce – nowoczesne, ale uniwersalne i ponadczasowe; wyraziste i jednocześnie bardzo eleganckie. Zestawienie kontrastujących kolorów we wnętrzu – czerni z bielą czy grafitów z jasnym beżem – to zawsze aktualny trend w architekturze wnętrz i doskonała droga do wykreowania luksusowej przestrzeni wnętrza.

Otwarta strefa dzienna z salonem, jadalnią, kuchnią i holem stanowi kompozycyjną całość. W tej przestrzeni powtarzają się konsekwentnie te same kolory, materiały i motywy dekoracyjne. Jednocześnie jest to przestrzeń reprezentacyjna domu, stąd luksusowy charakter aranżacji wnętrza.

W projekcie salonu zostały wykorzystane materiały z połyskiem, efektownie odbijające światło –posadzka z wzorem naturalnego kamienia, kompozycje luster i ciemnych płyt w połysku, a na suficie grafitowe lustro w dwustopniowej efektownej kompozycji. Powierzchnie te, w połączeniu z różnymi źródłami światła, nadają pomieszczeniu wyjątkowy charakter, podkreślony dodatkowo przez kryształowe lampy i wyszukane motywy dekoracyjne. W salonie znajduje się również kominek. Jest on oddzielony od pozostałych elementów wnętrza, dzięki czemu zyskał własną kompozycję. Jasna barwa trawertynu, którym została pokryta bryła kominka, efektownie kontrastuje z ciemnymi kolorami we wnętrzu. Bryłę kominka zdobi dekoracyjny wzór plecionego koła. Motyw ten można odnaleźć również w innych częściach domu – na wyspie kuchennej czy szklanych drzwiach w wiatrołapie. Innym powtarzającym się motywem są wielkoformatowe czarno-białe fotografie, które dodają wnętrzom smaku i oryginalności i są związane z hobby właściciela domu.

Aranżacja kuchni nawiązuje charakterem do całej strefy dziennej. Zabudowa meblowa jest kompozycją dużych czarnych i białych płaszczyzn. Podobnie jak w salonie, pojawia się tutaj czarna szklana mozaika, a na froncie wyspy wspomniany już motyw plecionego koła. Kuchnia jest elegancka, a przy tym wygodna i funkcjonalna.

W holu głównym elementem są białe schody ze szklaną balustradą, które wizualnie odcinają się na tle ciemnej ściany – ich forma sama w sobie jest atutem dla wnętrza. Szklane drzwi między wiatrołapem i holem zapraszają wchodzących do domu gości, pokazując wnętrze domu.
THE FEAST OF THE GODS | I | Wnętrza domu
2012,