HIGH LIFE | II | Wnętrza domu
domy / Tomaszów Mazowiecki 2017
+ rozwiń info o projekcie
- zwiń info o projekcie
Wnętrza sypialni, łazienki i garderoby zostały w przestrzeni domu wyznaczone oddzielnym aneksem i dlatego zostały zaprojektowane jako spójna, harmonijna i przenikająca się całość. W pomyśle na design wnętrz pierwszoplanową rolę odgrywał styl, który miał nawiązywać do bryły budynku i jednocześnie wnosić do przestrzeni cechy nowoczesnych kompozycji, materiałów i rozwiązań. Zaprojektowane wnętrza są klasyczne w wyrazie, ponadczasowe i jednocześnie bardzo eleganckie.

Sypialnia to duża, jasna przestrzeń, posiadająca wiele okien w układzie niesprzyjającym klasycznym rozwiązaniom. Dla zrównoważenia wielkości pomieszczenia łóżko wyposażone zostało w podwójną ramę zagłówka. Mebel na ekran TV oraz toaletka zostały zbudowane z ażurowej konstrukcji, która nadaje im lekkość i pozwala na ulokowanie ich w odsunięciu od ściany kolankowej, często na tle lub w sąsiedztwie okien. Nowoczesny design konstrukcji mebli doskonale koresponduje z formą znajdującej się w centrum kompozycji wnętrza lampy. Delikatne złocone ramy, obecne zarówno w sypialni, jak i w łazience oraz garderobie, są połączeniem nowoczesnej prostoty formy i eleganckiej klasyki.

Łazienka jest przedłużeniem sypialni, pełni rolę salonu kąpielowego. Obie przestrzenie są od siebie oddzielone przeszkleniem, które można przesłonić zasłonami. Wanna wbudowana jest w podest, na którym znajduje się też biokominek. Ponadczasowe połączenie czerni i bieli w kompozycji materiałów z rysunkiem marmurów, wzbogacone o złote akcenty, nadaje wnętrzom wyszukany, elegancki charakter.
HIGH LIFE | II | Wnętrza domu
2012,